Menu witryny
Start
O Mnie
Metody Pracy
Scenariusze Zajęć
Scenariusze Imprez
Referaty
Awans Zawodowy
Akty Prawne
MATEMATYKA
FORUM
Chat - piątki godz 19:00
Linki
Literatura
Kontakt
Galeria
- - - - - - -
   
Scenariusz rewalidacyjno-wychowawczy nr 5 - zabawy z kaszką
Cele: poczucie bezpieczeństwa i zaufania, dostarczanie różnorodnych bodźców, wspomaganie rozwoju spostrzegania, przybliżanie dzieciom otaczającego ich świata, ćwiczenie sprawności w obrębie motoryki małej, poprawianie czucia powierzchniowego i głębokiego, usprawnianie umiejętności jedzenia, kształtowanie umiejętności ubierania i rozbierania, ćwiczenie ułatwiające poznanie schematu ciała.


Metody: Stymulacja polisensoryczna, Knilla, masaż logopedyczny, zabawy paluszkowe, masaż powierzchniowy dłoni,  praktyczne działanie, muzykoterapia, met. W. Sherborne.


Środki dydaktyczne: magnetofon, kaseta audio z programami Knilla, materace, krem lub oliwka, przedmioty o różnej fakturze, przedmioty do stymulacji w Porannym Kręgu, muzyka relaksacyjna, kasza manna, pojemniki, czarne kartki, kleje, łyżki, smaki i zapachy do stymulacji węchowo-smakowej.


Miejsce zajęć: szatnia, sala zajęć, sala Doświadczania Świata, sala gimnastyczna.

Przebieg zajęć


I.                    Zajęcia wstępne
1.      Samoobsługa w szatni

2.      Poranny Krąg-zima

3.       Program Knilla  - według indywidualnych  możliwości

4.      Zajęcia w Sali Doświadczania Świata

-  masaż zewnętrzny twarzy

-  masaż dłoni:


6. Stymulacja węchowo-smakowa; nauczyciel podaje smaki na odpowiednia część języka, nauczyciel podaje różne zapachy do wąchania.


7.Przygotowanie do śniadania, śniadanie, porządkowanie po śniadaniu


II.                 Zajęcia właściwe-indywidualne
                       

1.      Zapoznanie się z cechami jakościowymi kaszki-wykorzystanie jej do zabaw plastycznych.

- stymulacja polisensoryczna

·      określenie jej koloru

·      określenie jej smaku

·      określenie jej zapachu

·      badanie jej faktury

2.      Ćwiczenia logopedyczne – zdmuchiwanie kaszki.

3.      Zabawy z przesypywaniem kaszki do różnych pojemników.

4.      Wykonanie pracy plastycznej ( przy pomocy nauczyciela)- „Zima nocą”

5.      Ćwiczenie umiejętności posługiwania się łyżką przy jedzeniu leguminy z kaszki manny.



III.               Zajęcia końcowe
 

1.      Zajęcia w sali gimnastyczne

-  Ćw. Weroniki Sherborne

·      siedzimy na przeciwko siebie najpierw nauczyciel poklepuje swoje nogi i głośno mówi nogi, następnie poklepuje nogi dziecka i mówi głośno nogi, po czym bierze ręce dziecka i jego rękoma i wykonuje to samo ćwiczenie

·      poklepujemy brzuch

·      poklepujemy głowę

·      poklepujemy ręce

·      poklepujemy stopy

·      poklepujemy kolana( ćwiczenie wykonujemy według możliwości danego ucznia)


3.      Relaksacja przy muzyce


4.      Zajęcia w szatni – samoobsługa


5.      Pożegnanie.

 
Powered by  MyPagerank.Net      Katalog stron - Best in Poland

sportness - 
sprzęt fitness, kettler, york
statystyka
Gabinet Okulistyczny Radosław Różycki - Warszawa