Menu witryny
Start
O Mnie
Metody Pracy
Scenariusze Zajęć
Scenariusze Imprez
Referaty
Awans Zawodowy
Akty Prawne
MATEMATYKA
FORUM
Chat - piątki godz 19:00
Linki
Literatura
Kontakt
Galeria
- - - - - - -
   
Walentynki
Cele ogólne

-        zaspokajanie kontaktów międzyludzkich

-        kształtowanie umiejętności pozytywnej rywalizacji

-        wdrożenie do wspólnego udziału w imprezie

-        wzmacnianie więzi emocjonalnych pomiędzy członkami grup

-        terapia poprzez taniec, muzykę


Cele szczegółowe

-        właściwe zachowanie się podczas zabawy

-        używanie zwrotów grzecznościowych

-        wyzwalanie aktywności oraz inwencji twórczej

-        usprawnianie koordynacji ruchowej poprzez taniec i zabawy ruchowe


Cele operacyjne

-        uczeń potrafi zachować się podczas imprezy

-        uczeń usprawni czynności manualne wykonując dekoracje

-        uczeń koryguje pewne wady wymowy, postawy

  

Struktura imprezy:


W imprezje bierze udział około 30-to osobowa grupa chłopców  w wieku od 7 do 25 lat, mieszkańców DPS z głębszym i głębokim upośledzeniem umysłowym wraz z nauczycielami i opiekunkami oraz grupa uczniów z klas 1-3 Szkoły Specjalnej w Pleszewie z lekkim upośledzeniem umysłowym z wychowcą.


Czas trwania imprezy około 3 godzin.


Metoda: twórcza, działaniowa, aktywizująca.


Forma zajęć: działanie indywidualne i zespołowe


Miejsce: świetlica DPS


Praca nauczyciela przy organizowaniu imprezy
-        opracowanie scenariusza imprezy

-        kontakt z wychowawcą grupy dzieci ze szkoły w Pleszewie i ustalenie przebiegu imprezy

-        kontakt z dyrekcją DPS odnośnie nagród

-        wykonanie dekoracji z wychowankami

-        zorganizowanie muzyki

-        prowadzenie imprezy i wspólne tańce z wychowankami


Praca uczniów przy organizowaniu imprezy
Sprawniejsi uczniowie biorą udział w przygotowaniu do dekoracji sali. Pomagają w dotarciu na świetlicę kolegom na wózkach. Uczniowie aktywnie uczestniczą w przygotowanych zabawach ruchowych, konkursach i tańcach.


Materiały potrzebne w realizacji imprezy
Balony, kolorowy papier, brystol, kotyliony, kleje, papierowe serca, sprzęt grający, kisiel, słodycze 


Przebieg imprezy
1.   Wspólne przejście do świetlicy

2.   Powitanie gości – organizatorki witają zgromadzonych, zapoznają ich z tradycją Walentynek i zapraszają do wspólnej zabawy.

3.   Między tańcami odbywają się konkursy oraz  poczęstunek

·     uczniowie uczestniczący w pierwszym konkursie mają za zadanie zebrać jak najwięcej papierowych serduszek rozsypanych wcześniej przez organizatorki, kto zbierze najwięcej otrzymuje brawa a wszyscy uczestnicy otrzymują lizaki.

·     konkurs grupowy -uczniowie otrzymują serca wycięte z brystolu ich zadaniem jest ozdobienie go papierem kolorowym metodą wydzieranki

·     taniec z balonami – organizatorki zachęcają uczniów do tańca parami. Każda para musi utrzymać podczas tańca balonik między sobą nie wypuszczjąc go. Wygrywa ta para której balonik nie upadnie na podłogę.

·     konkurs na najszybciej zjedzony kisiel


Po każdym konkursie organizatorki w rytm piosenki: „Jedzie pociąg z daleka” zbierają dzieci z sali i zapraszają do wspólnych tańców.


4.   Zakończenie imprezy około godziny 12.00.

5.   Pożegnanie


Komentarz


Impreza została zaplanowana z okazji Walentynek dla uczniów DPS-u oraz zaproszonych gości. Stopień realizacji zamierzonych celów będzie widoczny i oceniane podczas codziennego przebywania z dziećmi oraz na następnej zaplanowanej zabawie.

Pamiątką i dokumentem imprezy jest scenariusz oraz zdjęcia.

 
Powered by  MyPagerank.Net      Katalog stron - Best in Poland

sportness - 
sprzęt fitness, kettler, york
statystyka
Gabinet Okulistyczny Radosław Różycki - Warszawa